Tel. +420 607 525  519

Nová technika – CAS 15 Mercedes-Benz Atego

Posledních pět let se vedení naší jednotky sboru dobrovolných hasičů Šestajovice společně s vedením obce snažili obnovit značně zastaralý vozový park našich hasičských vozidel. Vzhledem k cenám těchto speciálních vozidel nebylo možné na zcela nové vozidlo bez dotace vůbec pomýšlet. Dotaci se nedařilo získat a tak jsme se zaměřili na pořízení staršího vozidla. Naši nelehkou situaci nám nakonec pomohlo vyřešit HZS Středočeského kraje, od kterého jsme získali převodem vozidlo CAS 15 na podvozku Mercedes-Benz Atego z roku 2008. Vozidlo převzal 17.1.2020 starosta obce Roman Hrdlic a velitel jednotky Pavel Preclík od  ředitele HZS územního odboru Mladá Boleslav plk. Ing. Jana Hadrbolce. Získanou techniku předal starosta obce členům jednotky při Valné hromadě sboru 18.1.2020. O radosti a nadšení členů jednotky není třeba ani psát. Skoro okamžitě se pustili do návrhů a poté samotné realizace úpravy nástavby a celého vozidla, aby bylo možné přemístit naše vybavení ze starého vozidlo do nově získaného. Čas, který členové jednotky autu věnovali stojí za to a výsledek si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Není to však podoba konečná, protože máme v plánu ještě další úpravy nástavby, ale to hlavní je hotové. „Nové“ vozidlo CAS 15 Mercedes-Benz Atego  pojme 6 členů posádky, 2200 litrů vody, 132 litrů pěnidla a další potřebné technické vybavení. Mercedesem jsme nahradili CAS 25K LIAZ z roku 1986, které nám v Šestajovicích sloužilo 12 let.   

      

   

6 výjezdů během jednoho dne - 10.2.2020
Spadlý strom - Šestajovice 28.1.2020