Tel. +420 607 525  519

požár plynu – Zeleneč 23.2.2018

v pátek 23.2.2018 vyjelo družstvo JSDH Šestajovice v 15:25 hod. k požáru do Zelenče, kde hořela plynová přípojka do rodinného domu. V době příjezdu našeho družstva už na místě zasahovalo HZS Praha Satalice a JSDH Jirny. Přípojku nebylo možné ihned samostatně uzavřít a tak z bezpečnostních důvodů bylo nutné nechat plyn kontrolovaně hořet a ochlazovat okolí, aby se požár nerozšířil. Na místo byl povolán bagr, který se musel dostat k plynovému vedení, které následně plynaři uzavřeli. Na místě zasahovali: HZS Praha Satalice, JSDH Jirny, JSDH Šestajovice, JSDH Kbely, JSDH Dolní Měcholupy, POLICIE ČR a pohotovost plyn. V den kdy probíhal tento zásah v Zelenči, byla nasazena většina jednotek Středočeského kraje na rozsáhlém požáru v Mochově, kde byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu a na místě zasahovalo až 51 jednotek a to nejen z tohoto kraje. Z těchto důvodů byly do Zelenče vyslány záložní  jednotky z Prahy. I s takovouto situací počítá poplachový plán a tak k rozsáhlému požáru do Mochova nebyly vyslány všechny jednotky z Prahy-východ, jak mylně informovala některá média, ale určité procento jednotek zůstalo na svých základnách, aby byla zajištěna požární bezpečnost v kraji. Proto se do Zelenče dostavilo družstvo JSDH Jirny a JSDH Šestajovice, posílené jednotkami z Prahy.

   

požár pole - Květnice 11.4.2018
požár tújí - Šestajovice 8.2.2018