Tel. +420 607 525  519

Požár skladovací haly – Zápy 1.7. – 3.7.2022

V pátek 1.7.2022 vyjelo ve 21:51 hod. družstvo JSDH Šestajovice s vozidlem CAS 32 TATRA k požáru skladovací haly do Zápy. Při příjezdu prvních jednotek byl již zvyšován stupeň požárního poplachu na druhý stupeň. Okolnosti, rozsah a intezita požáru si vyžádaly postupné zvýšení požárního poplachu až na Zvláštní stupeň, který se vyhlašuje skutečně pouze při mimořádných událostech. V rámci tohoto stupně byla tedy na místo povolána i naše jednotka. Naším hlavním úkolem byla doprava vody na místo události. V tu dobu na místě zasahovalo celkem 17 jednotek hasičů. Sklad již nebylo možné zachránit, ale mnohem důležitější je, že díky nasazení všech hasičů se požár nerozšířil na další blízké budovy. V rámci redukce sil se naše jednotka vrátila kole druhé hodiny ranní na základnu. Zásah však trval i nadále, protože bylo nutné dohasit všechna ohniska a za dne nechat pracovat vyšetřovatele a hlavně statika. 

Jelikož se jednalo o dlouhodobý zásah byla naše jednotka opět vyslána 2.7.2022 ve 23:40 hod. ke střídání zasahujících jednotek. Opět jsme vyjeli s vozidlem CAS 32 TATRA. Naším úkolem byla asistence při demolici objektu, o které rozhodl statik. Skrápěli jsme sutiny při bourání a prolévali vodou podezřelá místa. Na místě jsme setrvali až do dopoledních nedělních hodin, kdy byl zásah ukončen. Více informací naleznete na https://www.pozary.cz/clanek/262251-zvlastni-stupen-poplachu-byl-vyhlasen-v-obci-zapy-pri-pozaru-haly/#1757

Požár v kovošrotu - Kralupy nad Vltavou 6.7.2022
Požár rodinného domu - Sibřina 18.6.2022