Tel. +420 607 525  519

Školení a praktický výcvik JSDH Šestajovice

V sobotu 9.4.2022 u nás proběhl jeden ze dnů, kdy se členové naší jednotky věnují  školení v rámci témat odborné přípravy. Tentokráte to byla krátká teorie, za to delší praktický výcvik. I přesto, že venku panovalo velice proměnlivé počasí a teplota byla dopoledne pouhých 5°C, vyrazili jsme s částí naší techniky na místní požární nádrž. Školení bylo zaměřeno hlavně na strojníky, práci s čerpadly, zkoušky čerpadel, práce s dalším vybavením atd. Stranou nezůstali ani ostatní členové jednotky, kteří plnili další úkoly navazující na použitou techniku. Školení jsme končili s tím, že členové naší jednotky vědí co mají dělat, jak mají s technikou zacházet, ale hlavně, že nám technika funguje. Po návratu na základnu, kdy jsme uklidili veškerou techniku a začali se rozcházet domů, nám byl vyhlášen skutečný poplach a tak se členové okamžitě vrátili zpět a vyjížděli ke skutečnému požáru.

Požár nízké budovy - Šestajovice 9.4.2022
Požár budovy - Květnice 31.3.2022