Tel. +420 607 525  519

Taktické cvičení Pomoc a podpora – Sadská 26.-27.4.2024

Z pátka na sobotu 26. – 27.4.2024 se účastnilo družstvo JSDH Šestajovice taktického cvičení nazvaného „Pomoc a podpora 2024“. Tohoto cvičení se účastnily předurčené jednotky pro ochranu obyvatelstva za Středočeský kraj. Cvičení proběhlo v Sadské a jejím okolí. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje připravil pro zúčastněná družstva několik stanovišť, na která byla družstva vysílána formou výjezdu na konkrétní událost. Tam pak dobrovolní hasiči plnili konkrétní úkoly v podobě budování nouzového ubytování, stavění různých typů stanů, zajištění týlového zabezpečení, spolupráce s Červeným křížem, práce při povodních, evakuace osob, asistence a pomoc lidem uvízlých v koloně aut atd. Bylo to cvičení náročné, ale velice přínosné. Více fotografií a další informace najdete na https://www.pozary.cz/clanek/279994-takticke-cviceni-pomoc-a-podpora-2024-v-sadske-bylo-pripraveno-pro-jednotky-sboru-dobrovolnych-hasicu-predurcenych-k-ochrane-obyvatelstva/

Přívěs pro hašení
Záchrana osoby - Šestajovice 16.4.2024