Tel. +420 607 525  519

Dokončili jsme minimuzeum

Zhruba před třemi lety se zrodila myšlenka vyčlenit, nebo spíše postavit prostor, kam bychom uložili historické předměty, které přímo souvisí s historií a činností našeho SDH Šestajovice. Postavit obyčejný sklad se nám nechtělo a ani se nám to nehodilo do vizualizace celého objektu hasičské zbrojnice. A tak vznikl nápad postavit minimuzeum, kam nejen uložíme, ale zároveň vystavíme nashromážděné historické předměty a techniku. Samotná stavba nám sice trvala skoro dva roky, ale na konci loňského roku jsme objekt dokončili a expozici nastěhovali. Chybělo nám však dokončit fasádu resp. průčelí. S tím jsme se obrátili na výtvarníka Miroslava Nováka z Klánovic. Vytvořil několik návrhů, které jsme společně doladili do finální podoby a kterou nakonec na fasádu namaloval.  Tím jsme nejen dokončili naše minimuzeum, ale i vzhled celého objektu hasičské zbrojnice v Šestajovicích.

Historický prapor sboru
Důležité informace a kontakty v souvislosti s COVID-19