Tel. +420 607 525  519

Požár seníku – Lázně Toušeň 28.8.2020

V pátek 28.8.2020 vyjela ve 20:59 hod. naše jednotka SDH Šestajovice se dvěma vozidly CAS 15 Mercedes-Benz Atego a CAS 32 TATRA 815 k rozsáhlému požáru seníku v Lázních Toušeň. Vzhledem k rozsahu požáru, kdy byl celý seník zasažen plameny a blízkosti okolních budov kde byla ustájena zvířata, byl velitelem zásahu vyhlášen třetí stupeň poplachu. V průběhu likvidace požáru na místě zasahovalo dvacet jednotek a bezmála sto hasičů. Na místo bylo povoláno i speciální rypadlo, které bylo přivezeno z jihlavské základny HZS. Naše jednotka na místě zajišťovala kyvadlovou dopravu vody oběma cisternami, průběžně střídala zasahující hasiče při hašení a v rámci střídání hasičů také pracovala na tzv. čerpacím stanovišti u Labe, kde byly cisterny plněny vodou. Zásah probíhal po celou noc a pokračoval ještě druhý den dopoledne. Naši hasiči se vrátili zpět na základnu až druhý den ráno v 7:40 hod. po dlouhých deseti hodinách zásahu. Dle sdělení tiskové mluvčí HZS Středočeského kraje byl příčinou požáru blesk. Na místě zasahovaly profesionální jednotky: Český Brod, Kladno, Mělník, Mladá Boleslav, Říčany, Stará Boleslav, Jihlava a jednotky dobrovolných hasičů: Brandýs nad Labem, Brázdim, Čelákovice, Dřevčice, Jirny, Káraný, Kostelec nad Labem, Neratovice, Nové Jirny, Přerov nad Labem, Stará Boleslav, Stará Lysá, Šestajovice, Vyšehořovice, Zápy a Záryby. Další informace naleznete na POŽÁRY.CZ  https://www.pozary.cz/clanek/233686-rozlehla-stodola-v-laznich-touseni-po-uderu-blesku-lehla-popelem-vyhlasen-byl-treti-stupen-pozarniho-poplachu/#0810

 

Transport pacienta - Šestajovice 10.9.2020
Rozšířili jsme vozový park o CAS 32 TATRA 815