Tel. +420 607 525  519

Rozšířili jsme vozový park o CAS 32 TATRA 815

Technika je velice důležitá část každé jednotky sboru dobrovolných hasičů. Bohužel, její pořízení je finančně velice náročné a bez dotací to není pro mnohé obce vůbec možné. Ve stejné situaci je i naše obec, pro kterou jsou vypsané dotační programy na pořízení nové techniky nedosažitelné. Přesto bylo naší snahou rozšířit vozový park jednotky SDH Šestajovice o velkokapacitní cisternu. Nehledali jsme vozidlo nové, ale starší, které bychom financovali z prodeje naší LIAZky. Po několika měsíčním hledání jsme narazili na nabídku Městyse Častolovice, kde prodávali vozidlo CAS 32 TATRA 815. Kombinace technického stavu a ceny byla pro nás přijatelná a i přesto, že jsme si byli vědomi, že na vozidle bude hodně práce, tak jsme jej v květnu letošního roku zakoupili. Ode dne, kdy jsme auto přivezli, jsme začali s opravami a úpravami. Strávili jsme na něm většinu víkendů a odpracovali více jak dvě stě brigádnických hodin. Díky finančnímu přispění obce, sponzorům a hlavně odvedené práci členů našeho sboru, se dílo podařilo. 17 srpna 2020 jsme naše „nové“ vozidlo CAS 32 TATRA 815 zařadili do výjezdu. Vozidlo uveze 8200 litrů vody, 800 litrů pěnidla, dýchací přístroje, elektrocentrálu, motorovou pilu, rozbrušovací pilu, hadice a další předepsané vybavení včetně čtyřech členů posádky. TATRA  815 najde uplatnění hlavně při polních a lesních požárech a při dovážce dostatečného množství vody k jakékoliv jiné události.   

Požár seníku - Lázně Toušeň 28.8.2020
Požár dodávky - Šestajovice 10.8.2020