Tel. +420 607 525  519

Nafukovací stan z dotace Středočeského kraje

Naše jednotka SDH Šestajovice je od roku 2018 jednotkou s předurčeností pro ochranu obyvatelstva. S tím souvisí nejen získání nových vědomostí a zkušeností, ale i nutnost rozšíření vybavení naší jednotky. Jednotky s touto předurčeností mají předepsané minimální vybavení, kterým by měly disponovat. Jedním takovým je např. nafukovací stan Comfy, kterým disponují i profesionální hasiči a který nám byl doporučen. Díky jeho konstrukci jej lze velice rychle postavit, ale hlavně je možné jednotlivé stany na sebe napojovat a vytvořit tak krytý prostor dle potřeb, které situace vyžaduje. Pořízení takého stanu však není malá investice. Jeho cena v provedení Comfy 25 je 100.000,- Kč. Středočeský kraj v loňském roce vyhlásil na nákup takovýchto stanů dotace a tak obec Šestajovice, jakožto náš zřizovatel podala žádost. Ta byla v letošním roce kladně vyřízena a Středočeský kraj nám z fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS přispěl na nákup částkou 90.000,- Kč. Díky této dotaci jsme si tedy mohli dovolit stan zakoupit a rozšířit tak naše technické vybavení.  

 

    

 

Požár thují - Šestajovice 31.12.2019
Dopravní nehoda - Šestajovice 10.12.2019