Tel. +420 607 525  519

Otevřeli jsme minimuzeum

Členové našeho SDH Šestajovice několik let přemýšleli nad tím, jak naložit s historickými předměty, které souvisí s činností našeho sboru a na které se prášilo na půdě a v garáži hasičské zbrojnice. Bylo tu několik myšlenek, ale asi s tou nejzajímavější přišel starosta obce pan Hrdlic, který řekl „postavíme minimuzeum“. A tak byla započata stavba (nebo přesněji ministavba), se kterou nám velkou měrou pomohly Technické služby obce Šestajovice. Dokončovací práce pak už byly čistě na nás. Měli jsme postavenou místnost, do ní exponáty, ale neměli jsme zcela jasno, jak a na co exponáty rozmístit. Obrátili jsme se tedy na místní firmu EXPOSALE zabývající se návrhy a realizacemi výstavních expozic. Nejen že nám vytvořili několik návrhů interiéru, ale navržený interiér i vyrobili a na jeho výrobě se i finančně podíleli. Poté začalo dlouho očekávané stěhování exponátů, které mělo jeden oříšek a to motorovou stříkačku R.A. Smekal z roku 1942, která je rozměrově větší, než dveře do minimuzea. S tím se však počítalo. A tak na řadu přišly zručné ruce a těžká technika. Stříkačku jsme částečně rozebrali a pomocí manipulátoru umístili do muzea, kde jsme ji zase složili. A pak už to bylo jednoduché. Nastěhovali jsme tam a naaranžovali i další exponáty a 21.12.2019 jsme ve večerních hodinách naše minimuzeum slavnostně otevřeli.  Respektive rozsvítili, protože exponáty jsou vystaveny za okny a v noci jsou osvětleny, aby si je kolemjdoucí z ulice mohli prohlédnou. Současný stav exponátů není konečný a chceme jej postupem času rozšířit. Pokud tedy máte něco co souvisí s historií hasičů a chtěli byste nám to věnovat nebo případně zapůjčit, kontaktujte nás. Budeme velice rádi. Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli a to hlavně Technickým službám obce Šestajovice spol. s r.o. a firmě EXPOSALE a.s. Přijďte se na naši společnou práci podívat.

      

   

Vánoční besídka 2019
Předvánoční setkání - punč 2019