Tel. +420 607 525  519

Odborná příprava velitelů a strojníků 2019

V sobotu 13.4.2019 se zúčastnil velitel jednotky, velitelé družstev a strojníci, pravidelné odborné přípravy, kterou pořádal IZS Územní odbor Mladá Boleslav. Cílem odborné přípravy bylo prakticky prověřit a případně doškolit členy jednotek sborů dobrovolných hasičů. Na rozdíl od jiných školení, která jsou převážně teoretická, zde se jednalo naopak o čistě praktickou záležitost. Členové jednotek např. odpovídali na otázky z oblasti likvidace chemických látek, prakticky předváděli práci s dýchací technikou při záchraně osob, poskytování první pomoci, komunikaci mezi členy jednotky a radiové spojení. Jedním ze stanovišť byly i fyzické testy, které museli členové nejen absolvovat, ale i splnit. Strojníci plnili úkoly v rámci jízdy zručnosti apod. Na závěr všechny čekal písemný test. Takovéto praktické cvičení pod vedením profesionálních hasičů je velkým přínosem a hlavně zdrojem důležitých informací pro všechny členy jednotek sborů dobrovolných hasičů, kteří při skutečném zásahu plní stejné úkoly jako profesionální hasiči.

Technická pomoc - Šestajovice 4.6.2019
Zahradní domek - Šestajovice 11.3.2019