Tel. +420 607 525  519

Praktický výcvik jednotek okrsku č.6

V sobotu 13.10.2018 se zúčastnilo naše družstvo JSDH Šestajovice praktického výcviku jednotek SDH. Připraveno bylo celkem šest stanovišť, na kterých družstva plnila úkoly vycházející z plánu odborné přípravy pro tento rok. Všechna družstva dopředu obdržela umístění pěti stanovišť a zároveň témata (nikoli zadání), ze kterých budou úkoly vycházet. O šestém stanovišti a šestém tématu nikdo z družstev nevěděl a jednalo se o prověření pozornosti a hlavně odbornosti v dané situaci, na kterou mohou hasiči narazit. Tajnou disciplínou byla fingovaná dopravní nehoda automobilu a cyklisty. Toto „stanoviště“ se stalo našim hasičům osudným, jelikož z nepochopitelných důvodů místo minuli. A to ne, že by jej viděli a pokračovali dále, ale vůbec jej nezaregistrovali. Tato chyba je stála 10 trestných bodů a jen díky výborným výsledkům z ostatních stanovišť  se umístili v hodnocení družstev na druhém místě. Výcvik to byl přínosný a hlavně v souvislosti s tajnou disciplínou velice poučný.

Planý poplach - Šestajovice 19.10.2018
Požár zahradního odpadu - Šestajovice 10.10.2018