Tel. +420 607 525  519

Předvánoční setkání s vařením punče

V neděli 2.12.2018 pořádala obec Šestajovice Předvánoční setkání, jehož součástí je i soutěž o nejlepší punč a samozřejmě rozsvěcení stromu. Letos však této akci nepřálo počasí, pršelo a bylo dosti nevlídno. Proto byla akce na poslední chvíli přesunuta z náměstí před hasičskou zbrojnici, kde garáž a místní klubovna posloužily návštěvníkům, jako úkryt před špatným počasím. Soutěže o nejlepší punč se letos zúčastnila pouze čtyři družstva, z toho dvě byly šestajovičtí hasiči. A to klasicky družstvo žen a družstvo mužů. Po celou dobu pršelo, ale i přesto přišli desítky návštěvníků, kteří měli co ochutnávat. Měli se i kde schovat a tak ti co přišli nakonec nelitovali. Punč chutnal všem a porota měla nelehkou úlohu. Naši hasiči se umístili na třetím (muži) a druhém (ženy) místě. Po vyhlášení soutěže déšť ustal a přítomní odešli na náměstí, kde byl rozsvícen strom. Letos vzhledem k nepřízni počasí bohužel bez zpívání. Poté se někteří ještě vrátili k hasičské zbrojnici, aby se před cestou domů ještě posílili dobrým punčem, cukrovím, nebo klobásou.

Za SDH Šestajovice přejeme všem šťastné a veselé vánoční svátky.

       

 

Vánoční besídka
100. let od založení Československé republiky