Tel. +420 607 525  519

soutěž v přípravě vánočního punče

Druhou adventní neděli 4.12.2016 se konal již druhý ročník soutěže v přípravě vánočního punče v rámci kulturní akce Předvánoční setkání, které pořádal obecní úřad na náměstí 9. května v Šestajovicích. Soutěže se zúčastnilo sedm družstev, z toho dvě družstva do soutěže přihlásilo SDH Šestajovice. Aby hasiči nenechali nic náhodě, měli týden před soutěží „trénink“, spočívající v degustaci vlastnoručně vyrobených vzorků, ze kterých byly vybrány dva soutěžní. Bylo vybráno a muži se prezentovali červeným punčem a ženy punčem bílým. Kromě punčů, soutěžní družstva nabízela i různé pamlsky, jako byly perníčky, cukroví, ovoce a pro větší jedlíky i klobásy. Nedělní odpoledne bylo dosti chladné a tak teplý punč přišel všem příchozím vhod. A jak se říká, šel doslova na dračku. U všech stánků se střídali zvědaví a mlsní návštěvníci, kteří ochutnávali a se svými sousedy a známými diskutovali nad tím, či oným punčem. K závěru soutěže přišla ke slovu nezávislá porota, která ochutnávala a hodnotila dle svého nejlepšího svědomí a chuti. Jejich verdikt hasiče potěšil, protože hasiči se se svými punči umístili na prvním a druhém místě. Hezká tečka za jejich letošní úspěšnou soutěžní sezónou. Na samý závěr byl slavnostně rozsvícen vánoční strom, děti zazpívaly vánoční koledy a poté se všichni přítomní rozešli do svých domovů.   Šťastné a veselé vánoce…

brozi-9779 brozi-9771 brozi-9776 brozi-9768 brozi-9766 brozi-9814

brozi-9799 brozi-9788 brozi-9817 brozi-9806 brozi-9834

Vánoční besídka
šestajovický pohár v požárním útoku