Tel. +420 607 525  519

Taktické cvičení – Stará Boleslav 9.11.2023

Ve čtvrtek 9.11.2023 bylo v 10:09 hod. vysláno družstvo JSDH Šestajovice společně s dalšími jednotkami profesionálních a dobrovolných hasičů a dalšími složkami IZS na taktické cvičení do Houštky ve Staré Boleslavi.  Cílem tohoto cvičení byl koordinovaný zásah všech složek IZS u požáru a následném výbuchu varny drog. Jednalo se tedy o nácvik likvidace požáru s následným výbuchem, záchranu osob a to vše za „přítomnosti“ nebezpečných látek. Úkolem našeho družstva bylo vybudovat zázemí pro evakuované osoby a zasahující hasiče. Součástí takovéhoto zázemí je např. nafukovací stan vytápěný naftovým topením, občerstvení včetně teplých nápojů, osvětlení místa a samozřejmě další potřebné činnosti na místě zásahu. Více se dočtete na: https://www.pozary.cz/clanek/276758-slozky-izs-procvicovaly-v-houstce-u-stare-boleslavi-spolecne-postupy-po-vybuchu-varny-drog/ 

uctění památky obětí střelby na pražské univerzitě
Požár popelnice - Šestajovice 13.10.2023