Tel. +420 607 525  519

větrná smršť Šestajovice 29.10.2017

V neděli 29.10.2017 se přes Českou republiku přehnala dopředu avizovaná větrná smršť, která se nevyhnula ani naší obci Šestajovice, kde způsobila několik menších, či větších škod. Ten den vyjíždělo družstvo JSDH Šestajovice k několika případům, které je zaměstnaly na více jak dopoledne. K prvnímu případu vyjížděli hasiči v 8:49 a byla to plechová střecha, která se utrhla z přístřešku soukromého pozemku, přeletěla zděný plot a dopadla na ulici, kde byla v poryvech větru velkým nebezpečím pro své okolí. V tu dobu se naštěstí na ulici nikdo nenacházel a tak nedošlo k žádnému zranění. Poté následovaly tři události vyvrácených nebo spadlých stromů, jedna spadlá lampa veřejného osvětlení a jeden nebezpečně nakloněný vzrostlý strom. Ve všech případech naštěstí nedošlo ke škodám na dalším majetku ani ke zraněním.    

praktické školení jednotek SDH okrsku č.6
hledání ztracené osoby - Nové Jirny 22.10.2017