Tel. +420 607 525  519

Hasičské slavnosti Litoměřice 2017

Ve dnech 9. a 10. června pořádalo Sdružení pro obnovu hasičských tradic ve spolupráci s městem Litoměřice již sedmé Hasičské slavnosti.  Tyto slavnosti jsou pořádány jednou za tři roky a probíhají na několika místech v Litoměřicích. Těmi nejdůležitějšími místy je samozřejmě náměstí Litoměřic, kde byl zahajovací ceremoniál s následujícím defilé všech přítomných včetně techniky směřující na výstaviště Zahrada Čech, kde se odehrává hlavní část slavností. Zahajovacího ceremoniálu byl přítomen velký počet členů sborů dobrovolných, ale i profesionálních hasičů a také mnoho významných hostů jako např. ministr vnitra Milan Chovanec, kardinál Dominik Duka a další. Na této akci samozřejmě nechyběli starosta SH ČMS Ing. Karel Richtr a generální ředitel HZS Ing. Drahoslav Ryba. Po oba dva dny se na slavnosti přišlo podívat 27 ooo lidí, mezi kterými byli i členové SDH Šestajovice, kteří v sobotu 10.6. uspořádali zájezd autobusem do Litoměřic a to nejen pro své členy. Bylo se opravdu na co dívat, protože oslav se zúčastnilo 250 vystavujících sborů a k vidění bylo celkem 300 kusů techniky, od té historické až po tu současnou. Technika byla k vidění nejen na statických ukázkách, ale některá i v činnosti. A to od ručních stříkaček, přes parní stříkačky až po tu nejmodernější techniku. Program byl doslova nabitý a den v Litoměřicích utekl jako voda. Velký obdiv patří organizátorům oslav a sborům, kteří jsou schopni udržet historickou techniku v tak krásném a často i funkčním stavu.

      

      

      

      

Setkání sborů okrsku č.6 a vaření guláše
Dětský den