Tel. +420 607 525  519

Setkání sborů okrsku č.6 a vaření guláše

V loňském roce vznikla myšlenka, že by se členové sborů okrsku č.6 mohli jednou ročně scházet a bez pracovních či sportovních povinností si posedět a pobavit se. Udělat z toho tradici a utužovat kolektivy a přátelství. Jelikož se nápad zrodil v hlavách členů SDH Šestajovice, bylo na nás udělat první setkání tohoto druhu. A jelikož jsme jej chtěli trochu obohatit, přidali jsme k tomu soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Vaření však nebylo podmínkou účasti na setkání. Vše vypuklo v sobotu 17.6.2017 odpoledne. Na setkání se bohužel dostavily jen tři sbory, které zároveň i soutěžily ve vaření. Prvního setkání se tedy zúčastnilo SDH Úvaly, SDH Vyšehořovice a SDH Šestajovice. Každé družstvo mělo své zázemí se svým “kotlíkem” s ohništěm a samozřejmě zásobami svých tajných ingrediencí. Už začátek naznačoval, že to bude napínavé i zábavné. A bylo tomu tak. Zábavy se užilo dosti a o “dobře” míněné rady soupeřům nebyla nouze. Výsledkem však byly tři výtečné guláše, které hodnotila tříčlenná porota. Vítěz se velice těžko určoval a i když nejlepším gulášem byl vyhlášen guláš domácích, tedy SDH Šestajovice, všem patří velká poklona. Potvrdili to i všichni přítomní, kterým velice chutnalo a nevěděli od koho ochutnávat dříve a více. A to že chutnalo potvrdily prázdné kotlíky a přejedení strávníci. Myslíme si, že se akce vydařila a byla by velká škoda v podobném duchu nepokračovat. Děkujeme všem zúčastněným a necháme se překvapit v příštím roce.

      

   

soutěž v požárním útoku, Šestajovice 2017 - okrsek a Pohár starosty obce Šestajovice
Hasičské slavnosti Litoměřice 2017