Tel. +420 607 525  519

nový Dopravní automobil

Pátek 9.9.2022 byl dlouho očekávaným dnem, který se výrazně zapsal do historie našeho sboru resp. jednotky. Ten den naše jednotka sboru dobrovolných hasičů Šestajovice dostala do užívání zcela nový Dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter. Je to první vozidlo v naší 127 leté historii sboru, které jsme dostali do užívání jako zcela nové. Pořízeno bylo díky získaným dotacím MV-GŘ HZS ČR a Středočeského kraje. Zbývající část byla hrazena obcí Šestajovice. Vozidlo převzal od dodavatele Progres servis Sibřina s.r.o. starosta obce Roman Hrdlic a místostarosta Tomáš Dvořák, kteří jej následně předali do užívání naší jednotce. 

Jedná se o devítimístné vozidlo s předepsanou výbavou dopravního automobilu, zahrádkou a tažným zařízením pro požární přívěs. Vozidlo je určeno pro přepravu zasahujících hasičů, různého materiálu a vybavení, nebo plnění úkolů v rámci ochrany obyvatelstva, pro což je mimo jiné naše jednotka také předurčena. Tímto vozidlem jsme nahradili Dopravní automobil AVIA z roku 1987, který sloužil v našem sboru od roku 1990 a na začátku září 2022 byl vyřazen z výjezdu. 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na získání nového vozidla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Požár rodinného domu - Šestajovice 23.9.2022
spadlé stromy - Šestajovice 25.8.2022