Tel. +420 607 525  519

Planý poplach – Šestajovice 18.8.2019

V neděli 18.8.2019 vyjelo ve 21:22 hod. družstvo JSDH Šestajovice k nahlášenému stoupajícímu dýmu ze zahrady rodinného domu. Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o pálení zahradního odpadu. Stoupající dým budil z dálky dojem požáru v obydlené oblasti a tak na základě oznámení této skutečnosti vyslalo operační středisko na místo dvě jednotky hasičů. Výjezd hasičů byl v tomto případě zbytečný, protože se jednalo o planý poplach. Na místě zasahovalo: HZS Stará Boleslav a JSDH Šestajovice.
Celé události by předešel majitel rodinného domu, který pálil zahradní odpad, pokud by pálení nahlásil. V dnešní době není třeba ani nikam telefonovat. Stačí přes internet na stránkách www.paleni.izscr.cz vyplnit formulář a odeslat. Předejdete tak nepříjemnému překvapení, kdy se u Vás na zahradě při pálení větví objeví hasiči.  

Planý poplach - Šestajovice 1.11.2019
Požár pole - Zeleneč 24.7.2019