Tel. +420 607 525  519

Taktické cvičení – Sojovice 27.3.2023

V pondělí 27.3.2023 se uskutečnilo v Sojovicích taktické cvičení jednotek HZS a naší jednotky JSDH Šestajovice. Družstva HZS plnila na místě své vlastní úkoly a naše jednotka byla na místo vyslána s úkolem vytvořit zázemí pro zasahující hasiče při dlouhodobém zásahu v rámci vybavenosti a předurčenosti naší jednotky pro ochranu obyvatelstva.  Po vyhlášení poplachu vyjelo naše družstvo v 10:15 hod. s vozidlem DA Sprinter a přívěsem vybaveným prostředky určenými k vytvoření zázemí pro zasahující hasiče. Toto vybavení se však dá také využít, jako přechodné stanoviště pro evakuované osoby, nebo dokonce jejich krátkodobé nouzové ubytování. A to i v nepříjemných chladných dnech jako byl ten dnešní, kdy byla teplota okolo šesti stupňů celsia a foukal studený vítr. Stan je totiž vytápěný naftovým topidlem. Po splnění našeho úkolu jsme se po poledni vrátili zpět na základnu.

Školení protipovodňové zábrany - Praha 15.4.2023
Požár výrobní haly - Čelákovice 13.3.2023