Tel. +420 607 525  519

výlet na Pyrocar 2018

Na sobotu 18.8.2018 uspořádal náš sbor pro své členy a členy okolních sborů dobrovolných hasičů výlet do Přibyslavi na Pyrocar 2018. Pyrocar je největším setkáním požárních automobilů v ČR a zároveň „veletrhem“ hasičské a záchranářské techniky. Výlet jsme zahájili v přibyslavském muzeu a odtud jsme se přesunuli na letiště, kde se akce Pyrocar 2018 konala. K vidění byla nejen historická technika, ale hlavně ta současná, kterou používají nejen profesionální, ale i dobrovolní hasiči. Pravdou je, že i v té současně používané technice jsou u mnoha sborů vozidla, která svým rokem výroby májí nárok na zařazení do veteránů. Díky obětavé údržbě jsou však stále akceschopná a podílí se na likvidacích požárů, kterých je v letošním suchém roce velké množství. Na druhé straně se tu prezentovali dobrovolní hasiči i s tou nejmodernější technikou, kterou získali díky dotačním programům. K vidění byly i ukázky techniky v akci, včetně hašení z vrtulníku pomocí tzv. bambi vaku. Ve stáncích kde prodejci a výrobci hasičského vybavení a techniky prezentovali své výrobky, bylo možné si toto zboží nejen prohlédnout, ale i koupit, nebo případný obchod uzavřít. 

     

     

soutěž v požárním útoku Šestajovice 2018
Okresní soutěž v požárním sportu Čelákovice 2018